ERJ-H2RF47R0X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 47 OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Active
Resistance: 47 Ohms
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H2RF47R0X Panasonic Electronic Components
Description: PANASONIC - ERJH2RF47R0X - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 47 ohm, ± 1%, 100 mW, 0402 [Metrisch 1005], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 100mW, Widerstandstyp: Wärmebeständig, Widerstand: 47ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 1%, Temperaturkoeffizient: 100ppm/C, Produktlänge: 1.02mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-H2R Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 50V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Weitere Produktangebote ERJ-H2RF47R0X
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
ERJH2RF47R0X | Hersteller : PANASONIC |
auf Bestellung 5730 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
ERJ-H2RF47R0X | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 47 OHM 1% 1/10W 0402Power (Watts): 0.1W, 1/10W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200 Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 0402 (1005 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Ratings: AEC-Q200 Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0402 Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm) Part Status: Active Resistance: 47 Ohms |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0402; 47Ω; 100mW; ±1%; ERJH2RF; -55÷175°C Type of resistor: thick film Mounting: SMD Case - inch: 0402 Case - mm: 1005 Resistance: 47Ω Power: 0.1W Tolerance: ±1% Conform to the norm: AEC-Q200 Manufacturer series: ERJH2RF Operating temperature: -55...175°C |