ERJP08F2200V PANASONIC
Hersteller: PANASONIC
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 1206; 220Ω; 660mW; ±1%; ERJP08F
Resistance: 220Ω
Tolerance: ±1%
Power: 0.66W
Mounting: SMD
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...155°C
Manufacturer series: ERJP08F
Conform to the norm: AEC-Q200
Type of resistor: thick film
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJP08F2200V PANASONIC
Description: PANASONIC - ERJP08F2200V - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 220 ohm, ± 1%, 660 mW, 1206 [Metrisch 3216], tariffCode: 85332900, rohsCompliant: Y-EX, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 1206 [Metrisch 3216], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 660mW, Widerstandstyp: Überspannungsschutz, isCanonical: Y, Widerstand: 220ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 0, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/K, Produktlänge: 3.2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-P08 Series, productTraceability: No, Nennspannung: 500V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 1.6mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-P08F2200V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES SMD 220 OHM 1% 2/3W 1206Power (Watts): 0.667W, 2/3W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 1206 Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm) Resistance: 220 Ohms |
auf Bestellung 2367 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ-P08F2200V | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 1206 220ohms 0.66W 1% AEC-Q200 |
auf Bestellung 19079 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: PANASONIC - ERJP08F2200V - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 220 ohm, ± 1%, 660 mW, 1206 [Metrisch 3216]tariffCode: 85332900 rohsCompliant: Y-EX Bauform/Gehäuse des Widerstands: 1206 [Metrisch 3216] Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q200 Nennleistung: 660mW Widerstandstyp: Überspannungsschutz isCanonical: N Widerstand: 220ohm usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Widerstandstoleranz: 0 Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/K Produktlänge: 3.2mm euEccn: NLR Produktpalette: ERJ-P08 Series productTraceability: No Nennspannung: 500V Betriebstemperatur, max.: 155°C Produktbreite: 1.6mm SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Description: RES SMD 220 OHM 1% 2/3W 1206Power (Watts): 0.667W, 2/3W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 1206 Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm) Resistance: 220 Ohms |