ERJ-U02F49R9X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 49.9 OHM 1% 1/10W 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 49.9 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-U02F49R9X Panasonic Electronic Components
Description: PANASONIC - ERJU02F49R9X - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 49.9 ohm, ± 1%, 100 mW, 0402 [Metrisch 1005], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 100mW, Widerstandstyp: Schwefelbeständig, isCanonical: Y, Widerstand: 49.9ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: ± 200ppm/°C, Produktlänge: 1.02mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-U02 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 50V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
ERJ-U02F49R9X | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 49.9ohm Anti-Sulfur AEC-Q200 |
auf Bestellung 12920 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ-U02F49R9X | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 49.9 OHM 1% 1/10W 0402Packaging: Cut Tape (CT) Power (Watts): 0.1W, 1/10W Tolerance: ±1% Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Package / Case: 0402 (1005 Metric) Temperature Coefficient: ±200ppm/°C Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Ratings: AEC-Q200 Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0402 Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm) Resistance: 49.9 Ohms |
auf Bestellung 14867 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: PANASONIC - ERJU02F49R9X - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 49.9 ohm, ± 1%, 100 mW, 0402 [Metrisch 1005]tariffCode: 85332100 rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Nennleistung: 100mW isCanonical: Y Widerstand: 49.9ohm usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Produktlänge: 1.02mm euEccn: NLR productTraceability: Yes-Date/Lot Code Nennspannung: 50V Betriebstemperatur, max.: 155°C Produktbreite: 0.5mm SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |