ERJ-UP3F4700V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 470 OHM 1% 1/4W 0603
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 470 Ohms
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-UP3F4700V Panasonic Electronic Components
Description: PANASONIC - ERJUP3F4700V - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 470 ohm, ± 1%, 250 mW, 0603 [Metrisch 1608], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 250mW, Widerstandstyp: Schwefelbeständig, überspannungsfest, Widerstand: 470ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 1%, Temperaturkoeffizient: 100ppm/C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-UP3 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 150V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-UP3F4700V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 470 OHM 1% 1/4W 0603Power (Watts): 0.25W, 1/4W Tolerance: ±1% Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0603 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Resistance: 470 Ohms |
auf Bestellung 9382 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ-UP3F4700V | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 0603 0.25W 1% 470ohm AEC-Q200 |
auf Bestellung 18720 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: PANASONIC - ERJ-UP3F4700V - RES, 470R, 1%, 0.25W, 0603, THICK FILMtariffCode: 85332100 rohsCompliant: Y-EX Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [1608 Metric] Widerstandstechnologie: Thick Film hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q200 Nennleistung: 250mW Widerstandstyp: Sulfur Resistant Widerstand: 470ohm usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Widerstandstoleranz: ± 1% Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C Produktlänge: 1.6mm euEccn: NLR Produktpalette: ERJU Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code Nennspannung: 150V Betriebstemperatur, max.: 155°C Produktbreite: 0.85mm directShipCharge: 25 SVHC: No SVHC (14-Jun-2023) |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0603; 470Ω; 250mW; ±1%; ERJUP3F; 150V Type of resistor: thick film Case - inch: 0603 Case - mm: 1608 Resistance: 470Ω Power: 0.25W Tolerance: ±1% Operating voltage: 150V Temperature coefficient: 100ppm/°C Max. overload voltage: 200V Manufacturer series: ERJUP3F Conform to the norm: AEC-Q200 Mounting: SMD Operating temperature: -55...155°C |