Technische Details ERZ-V20D431 Panasonic
Description: PANASONIC - ERZV20D431 - TVS-Varistor, 275 V, 350 V, ERZV Series, 710 V, Scheibe 20mm, tariffCode: 85334010, rohsCompliant: YES, Varistor: Nicht linearer Zinkoxidwiderstand (ZNR), hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform - Varistor: Scheibe 20mm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Nennspannung V AC: 275V, Nennspannung, V DC: 350V, euEccn: NLR, Begrenzungsspannung Vc, max.: 710V, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -, Spitzenenergie (10/1000us): 303J, Spitzenstoßstrom bei 8/20µs: 10kA, Produktpalette: ERZV Series, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Preis | ||||||||||||||||||||
ERZ-V20D431 | Hersteller : Panasonic |
Var 275VAC/350VDC 10000A 430V Thru-Hole Radial Bulk |
auf Bestellung 2250 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 326 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 5000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
ERZ-V20D431 | Hersteller : Panasonic Industry |
Description: VARISTOR 430V 10KA DISC 21.5MMPackaging: Bulk Package / Case: Disc 21.5mm Mounting Type: Through Hole Current - Surge: 10 kA Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Energy: 303J Part Status: Active Number of Circuits: 1 Varistor Voltage (Max): 473 V Varistor Voltage (Min): 387 V Varistor Voltage (Typ): 430 V Maximum AC Volts: 275 V Maximum DC Volts: 350 V Capacitance @ Frequency: 1000 pF @ 1 kHz |
Varistors NEW SMALLER VERSION 667-ERZ-E14A431 |
Category: THT varistorsDescription: Varistor: ceramics; THT; 275VAC; 350VDC; 430V; 10kA; Ø21.5mm Mounting: THT Body dimensions: Ø21.5mm Diameter: 21.5mm Terminal pitch: 10mm Height: 21.5mm Max. operating voltage: 275V AC; 350V DC Varistor voltage: 430V Varistor max current 8/20µs: 10kA Type of varistor: ceramics |
auf Bestellung 25 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 112 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |