Technische Details ERZ-V07D431 Panasonic
Description: PANASONIC - ERZV07D431 - TVS-Varistor, 275 V, 350 V, ZNR V, 710 V, Scheibe 7mm, Nicht linearer Zinkoxidwiderstand (ZNR), tariffCode: 85334010, rohsCompliant: YES, Varistor: Nicht linearer Zinkoxidwiderstand (ZNR), hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform - Varistor: Scheibe 7mm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Nennspannung V AC: 275V, Nennspannung, V DC: 350V, euEccn: NLR, Begrenzungsspannung Vc, max.: 710V, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -, Spitzenenergie (10/1000us): 40J, Spitzenstoßstrom bei 8/20µs: 1.75kA, Produktpalette: ZNR V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERZ-V07D431 | Hersteller : Panasonic |
Varistors NEW SMALLER VERSION 667-ERZ-E05A431 |
auf Bestellung 7037 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERZ-V07D431 | Hersteller : Panasonic Industry |
Description: VARISTOR 430V 1.75KA DISC 8.5MMPackaging: Bulk Package / Case: Disc 8.5mm Mounting Type: Through Hole Current - Surge: 1.75 kA Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Energy: 40J Part Status: Active Number of Circuits: 1 Varistor Voltage (Max): 473 V Varistor Voltage (Min): 387 V Varistor Voltage (Typ): 430 V Maximum AC Volts: 275 V Maximum DC Volts: 350 V Capacitance @ Frequency: 120 pF @ 1 kHz |
auf Bestellung 32100 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: THT varistorsDescription: Varistor: ceramics; THT; 275VAC; 350VDC; 430V; 1.75kA; Ø8.5mm Type of varistor: ceramics Mounting: THT Varistor voltage: 430V Varistor max current 8/20µs: 1.75kA Terminal pitch: 5mm Body dimensions: Ø8.5mm Diameter: 8.5mm Height: 8.5mm Max. operating voltage: 275V AC; 350V DC |
auf Bestellung 40 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| ERZ-V07D431 | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Варистор металоксидний вивідний, U, В @ 1.0 мА = 430, Uac, В = 275, Розм = 7 мм, Udc, В = 350, Енергія, Дж = 40, С, пФ = 120, Тексп, °C = -40...+85,... Група товару: Варистори Корпус: Disc 7 mm Од. вим: штAnzahl je Verpackung: 100 Stücke |
verfügbar 15 Stücke: |
| ERZ-V07D431 |
Варистор керамічний Номінальна робоча напруга 430 Вольт, Максимально-допустима AC/DC напруга 275/350 Вольт, час спрацьовування 8/20?s, максимальна поглинаєма енергія 40/27,5 J, максимальний піковий струм 1.75 кА, крок виводів 5м. ?8,5мм Radial pin |
auf Bestellung 5 Stücke: Lieferzeit 7-21 Tag (e) |
Var 275VAC/350VDC 1750A 430V Thru-Hole Radial Bulk |