FCP25N60N-F102
FCP25N60N-F102 Fairchild Semiconductor
ONSM-S-A0003584517-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Fairchild Semiconductor
Description: MOSFET N-CH 600V 25A TO220-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 125mOhm @ 12.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 216W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 74 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3352 pF @ 100 V
auf Bestellung 581 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCP25N60N-F102 Fairchild Semiconductor
Description: MOSFET N-CH 600V 25A TO220-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 125mOhm @ 12.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 216W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220-3, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 74 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3352 pF @ 100 V.
Weitere Produktangebote FCP25N60N-F102
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCP25N60N-F102 FCP25N60N-F102 Hersteller : onsemi / Fairchild FCP25N60N_D-2311644.pdf MOSFET 600V N-CHAN SupreMOS
auf Bestellung 483 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
FCP25N60N-F102 FCP25N60N-F102 Hersteller : onsemi fcp25n60n-d.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 25A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Vgs (Max): ±30V