FST16045 GeneSiC Semiconductor
fst160100.pdf
Produktbewertung abgeben
Technische Details FST16045 GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE MOD SCHOT 45V 160A TO249AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-249AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 160A (DC), Supplier Device Package: TO-249AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 160 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 20 V.
Weitere Produktangebote FST16045
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FST16045 FST16045 Hersteller : GeneSiC Semiconductor fst160100.pdf Description: DIODE MOD SCHOT 45V 160A TO249AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-249AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 160A (DC)
Supplier Device Package: TO-249AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 160 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 20 V
Produkt ist nicht verfügbar
FST16045 FST16045 Hersteller : GeneSiC Semiconductor fst16045-2451133.pdf Discrete Semiconductor Modules 45V 160A Schottky Recovery