Produkte > EATON ELECTRONICS > HB1635-2R5356-R
HB1635-2R5356-R
HB1635-2R5356-R EATON ELECTRONICS
eaton-hb-supercapacitor-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Supercapacitors
Description: Supercapacitor; THT; 35F; 2.5VDC; -10÷30%; Ø16x38mm; Pitch: 7.5mm
Mounting: THT
Type of capacitor: supercapacitor
Operating temperature: -25...70°C
Tolerance: -10...30%
Leakage current: 32µA
Height: 38mm
Terminal pitch: 7.5mm
Diameter: 16mm
Body dimensions: Ø16x38mm
ESR value: 30mΩ
Operating voltage: 2.5V DC
Capacitance: 35F
Manufacturer series: HB
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HB1635-2R5356-R EATON ELECTRONICS
Description: CAP 35F -10% +30% 2.5V T/H, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.650" Dia (16.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm), Capacitance: 35 F, Voltage - Rated: 2.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HB1635-2R5356-R HB1635-2R5356-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hb-supercapacitor-data-sheet.pdf Description: CAP 35F -10% +30% 2.5V T/H
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.650" Dia (16.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm)
Capacitance: 35 F
Voltage - Rated: 2.5 V
auf Bestellung 358 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HB1635-2R5356-R HB1635-2R5356-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hb_supercapacitor_data_sheet-1608755.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 35F 2.8V EDLC HB SERIES CYL
auf Bestellung 50 Stücke:
HB1635-2R5356-R HB1635-2R5356-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hb_supercapacitor_data_sheet-1608755.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 35F 2.8V EDLC HB SERIES CYL
auf Bestellung 50 Stücke:
HB1635-2R5356-R HB1635-2R5356-R Hersteller : Eaton eaton-hb-supercapacitor-data-sheet.pdf Cap Supercap 35F 2.5V -10% to 30% ( 16.5 X 38mm ) Radial Cylindrical 5.08mm 32uA 0.03 Ohm 70°C Bulk
auf Bestellung 36 Stücke:
auf Bestellung 36 Stücke:
HB1635-2R5356-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0003541287-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - HB1635-2R5356-R - 35 F EDLC SUPERCAPACITOR 2.5 V
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 208 Stücke:
HB1635-2R5356-R
Produktcode: 150677
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
HB1635-2R5356-R HB1635-2R5356-R Hersteller : PowerStor / Eaton eaton_hb_supercapacitor_data_sheet-1608755.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 35F 2.8V EDLC HB SERIES CYL