Produkte > HFA > HFA30PB120
HFA30PB120
HFA30PB120.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HFA30PB120
Description: DIODE STANDARD 1200V 30A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 170 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-247AC Modified, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 4.1 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 1200 V.
Weitere Produktangebote HFA30PB120
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HFA30PB120 HFA30PB120 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division HFA30PB120.pdf Description: DIODE STANDARD 1200V 30A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 170 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC Modified
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 4.1 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 1200 V