IKD10N60RF
IKD10N60RF Infineon Technologies
Infineon_IKD10N60RF_DS_v02_05_EN.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
IGBTs IGBT PRODUCTS TrenchStop RC
auf Bestellung 4571 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IKD10N60RF Infineon Technologies
Description: IKD10N60 - DISCRETE IGBT WITH AN, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 72 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 10A, Supplier Device Package: PG-TO252-3-313, IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 12ns/168ns, Switching Energy: 190µJ (on), 160µJ (off), Test Condition: 400V, 10A, 26Ohm, 15V, Gate Charge: 64 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 20 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 30 A, Power - Max: 150 W.
Weitere Produktangebote IKD10N60RF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IKD10N60RF IKD10N60RF
Produktcode: 113379
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Gehäuse: TO-252-3
Vces: 600 V
Vce: 2,2 V
Ic 25: 20 A
Ic 100: 10 А
Pd 25: 150 W
td(on)/td(off) 100-150 Grad: 12/168
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 72 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 10A
Supplier Device Package: PG-TO252-3-313
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 12ns/168ns
Switching Energy: 190µJ (on), 160µJ (off)
Test Condition: 400V, 10A, 26Ohm, 15V
Gate Charge: 64 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 20 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 30 A
Power - Max: 150 W