Technische Details IL300-DEFG Vishay
Description: OPTOISO 4.42KV 1CH PHVOLT 8-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Photovoltaic, Linearized, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 70µA (Typ), Voltage - Isolation: 4420Vrms, Supplier Device Package: 8-DIP, Voltage - Output (Max): 500mV, Rise / Fall Time (Typ): 1µs, 1µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
IL300-DEFG | Hersteller : VISHAY |
Category: Optocouplers - analog outputDescription: Optocoupler; THT; OUT: photodiode; 5.3kV; DIP8 Type of optocoupler: optocoupler Mounting: THT Kind of output: photodiode Insulation voltage: 5.3kV Case: DIP8 |
auf Bestellung 236 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Optocoupler DC-IN 1-CH Linear Photovoltaic DC-OUT 8-Pin PDIP Tube |
auf Bestellung 44 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 240 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
IL300-DEFG | Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division |
auf Bestellung 12442 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
IL300-DEFG | Hersteller : Vishay Semiconductors |
High Linearity Optocouplers High Gain Wide Bandwidth Linear |
auf Bestellung 2255 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: VISHAY - IL300-DEFG - Optokoppler, 1 Kanal, DIP, 8 Pin(s), 4.42 kVtariffCode: 85414900 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Anzahl der Kanäle: 1 Kanal rohsCompliant: YES Anzahl der Pins: 8Pin(s) Isolationsspannung: 4.42kV euEccn: NLR isCanonical: Y hazardous: false Bauform - Optokoppler: DIP rohsPhthalatesCompliant: YES usEccn: EAR99 Produktpalette: - SVHC: To Be Advised |
auf Bestellung 20 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 76 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Single-Channel Linear Vce 50V Uiso 5,3kV K3=0,765-1,181 IL300-DEFG OOIL300defgAnzahl je Verpackung: 10 Stücke |