Technische Details LD03YC105KAB2A500 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1UF 16V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 1 µF.
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LD03YC105KAB2A500 | Hersteller : KYOCERA AVX Components |
Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R |
auf Bestellung 53 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 970 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 1500 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
LD03YC105KAB2A\500 | Hersteller : KYOCERA AVX |
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 1uF X7R 0603 10% |
auf Bestellung 500 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
LD03YC105KAB2A500 | Hersteller : AVX |
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 1uF X7R 0603 10% Tol |
auf Bestellung 190 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: CAP CER 1UF 16V X7R 0603Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±10% Voltage - Rated: 16V Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: X7R Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose Thickness (Max): 0.037" (0.94mm) Capacitance: 1 µF |