LM140K-12
LM140K-12 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm140k
Hersteller: Texas Instruments
Standard Regulator Pos 12V 1A 3-Pin(2+Tab) TO-3 Tray
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM140K-12 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 12V 1A TO3, Packaging: Tray, Package / Case: TO-205AD, TO-39-3 Metal Can, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 mA, Voltage - Input (Max): 35V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Active, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 2V @ 1A, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM140K-12 LM140K-12 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm140k Standard Regulator Pos 12V 1A 3-Pin(2+Tab) TO-3 Tray
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LM140K-12 LM140K-12 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm140k Linear Voltage Regulators 1A Fixed Output Line ar Regulator / LDO A 926-LM140K-12/NOPB
auf Bestellung 151 Stücke:
LM140K-12 LM140K-12 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm140k Description: IC REG LINEAR 12V 1A TO3
Packaging: Tray
Package / Case: TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Part Status: Active
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 2V @ 1A
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
auf Bestellung 34 Stücke:
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-3
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 2V @ 1A
auf Bestellung 2 Stücke:
LM140K-12 suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm140k
auf Bestellung 301 Stücke:
LM140K12 Hersteller : NSC
auf Bestellung 2100 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LM140K-12 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm140k REG LDO 12V 1A TO3-2 Група товару: Інтегральні мікросхеми лінійні Од. вим: шт