LM140K-12 Texas Instruments
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM140K-12 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 12V 1A TO3, Packaging: Tray, Package / Case: TO-205AD, TO-39-3 Metal Can, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 mA, Voltage - Input (Max): 35V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Active, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 2V @ 1A, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LM140K-12 | Hersteller : Texas Instruments |
Standard Regulator Pos 12V 1A 3-Pin(2+Tab) TO-3 Tray |
auf Bestellung 11 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Linear Voltage Regulators 1A Fixed Output Line ar Regulator / LDO A 926-LM140K-12/NOPB |
auf Bestellung 151 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 34 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: IC REG LINEAR 12V 1A TO3Packaging: Bulk Package / Case: TO-205AD, TO-39-3 Metal Can Output Type: Fixed Mounting Type: Through Hole Current - Output: 1A Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 6 mA Voltage - Input (Max): 35V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: TO-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 12V PSRR: 72dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 2V @ 1A Protection Features: Over Temperature, Short Circuit |
auf Bestellung 2 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| LM140K-12 |
auf Bestellung 301 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
| LM140K12 | Hersteller : NSC |
auf Bestellung 2100 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
REG LDO 12V 1A TO3-2 Група товару: Інтегральні мікросхеми лінійні Од. вим: шт |