LM78M24CT
LM78M24CT ON Semiconductor
lm78m05.pdf
Hersteller: ON Semiconductor
Standard Regulator Pos 24V 0.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220
auf Bestellung 2940 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2280
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM78M24CT ON Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 24V 500MA TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 mA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 24V, Part Status: Obsolete, PSRR: 70dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 2V @ 500mA (Typ), Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM78M24CT LM78M24CT Hersteller : Fairchild Semiconductor FAIRS27289-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 24V 500MA TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 24V
Part Status: Obsolete
PSRR: 70dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 2V @ 500mA (Typ)