Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP3985IM5-2.5
LP3985IM5-2.5
LP3985IM5-2.5 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3985
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 2.5V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 22000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 616
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP3985IM5-2.5 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, PSRR: 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.1V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 250 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP3985IM5-2.5 LP3985IM5-2.5 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3985 LDO Regulator Pos 2.5V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 19000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 616
LP3985IM5-2.5 LP3985IM5-2.5 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3985 Description: IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
PSRR: 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.1V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 250 µA
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 13
LP3985IM52.5 Hersteller : NS
LP3985IM5-2.5 Hersteller : NS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3985 07NOPB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 250 µA
Produkt ist nicht verfügbar
LP3985IM5-2.5 LP3985IM5-2.5 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp3985 LDO Voltage Regulators 150-mA, low-dropout voltage regulator with bypass & enable 5-SOT-23 -40 to 125