LP3985IM5-2.5 Texas Instruments
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP3985IM5-2.5 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, PSRR: 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.1V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 250 µA.
Preis | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LP3985IM5-2.5 | Hersteller : Texas Instruments |
LDO Regulator Pos 2.5V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R |
auf Bestellung 19000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-74A, SOT-753 Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 150mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 150 µA Voltage - Input (Max): 6V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: SOT-23-5 Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V Control Features: Enable PSRR: 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz) Voltage Dropout (Max): 0.1V @ 150mA Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit Current - Supply (Max): 250 µA |
auf Bestellung 100 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| LP3985IM52.5 | Hersteller : NS |
auf Bestellung 12239 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
07NOPB |