Produkte > NXP USA INC. > MAC7111MAG50
MAC7111MAG50
MAC7111MAG50 NXP USA Inc.
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT 544KB FLASH 144LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 512KB (512K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 32K x 8
Core Processor: ARM7®
Data Converters: A/D 16x8/10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.35V ~ 5.5V