Produkte > NXP USA INC. > MC10XS3535DHFKR2
MC10XS3535DHFKR2
MC10XS3535DHFKR2 NXP USA Inc.
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:6 24PQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Watchdog Timer
Package / Case: 24-PowerQFN
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 6
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 10mOhm (Max), 35mOhm (Max)
Voltage - Load: 7V ~ 20V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V
Ratio - Input:Output: 1:6
Supplier Device Package: 24-PQFN (12x12)
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC10XS3535DHFKR2 NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:6 24PQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Watchdog Timer, Package / Case: 24-PowerQFN, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 6, Interface: SPI, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 10mOhm (Max), 35mOhm (Max), Voltage - Load: 7V ~ 20V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Ratio - Input:Output: 1:6, Supplier Device Package: 24-PQFN (12x12), Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO.