Produkte > NXP USA INC. > MC10XS6325BEK
MC10XS6325BEK
MC10XS6325BEK NXP USA Inc.
MC12XS6D2.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH HIGH SIDE 32SOIC
Features: Status Flag
Packaging: Tube
Package / Case: 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 3
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 10mOhm, 25mOhm
Voltage - Load: 7V ~ 18V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Current - Output (Max): 4.5A, 9A
Supplier Device Package: 32-SOIC-EP
Fault Protection: Open Load Detect, Over Temperature
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC10XS6325BEK NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH HIGH SIDE 32SOIC, Features: Status Flag, Packaging: Tube, Package / Case: 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 3, Interface: SPI, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 10mOhm, 25mOhm, Voltage - Load: 7V ~ 18V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Current - Output (Max): 4.5A, 9A, Supplier Device Package: 32-SOIC-EP, Fault Protection: Open Load Detect, Over Temperature, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote MC10XS6325BEK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC10XS6325BEK MC10XS6325BEK Hersteller : NXP Semiconductors MC12XS6D2-1507388.pdf Power Switch ICs - Power Distribution High-Side Switch, 12V, Dual 10mOhms + single 25mOhms, SOIC-EP 32