Produkte > FREESCALE SEMICONDUCTOR > MC15XS3400DHFKR2
MC15XS3400DHFKR2 Freescale Semiconductor
PHGL-S-A0006162653-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: BUFFER/INVERTER BASED PERIPHERAL
Packaging: Bulk
Features: Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
Package / Case: 24-PowerQFN
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 4
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 15mOhm
Voltage - Load: 6V ~ 20V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V
Current - Output (Max): 6A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 24-PQFN (12x12)
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC15XS3400DHFKR2 Freescale Semiconductor
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 24PQFN, Features: Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-PowerQFN, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 4, Interface: SPI, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 15mOhm, Voltage - Load: 6V ~ 20V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Current - Output (Max): 6A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 24-PQFN (12x12), Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote MC15XS3400DHFKR2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-PowerQFN
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 4
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Rds On (Typ): 15mOhm
Voltage - Load: 6V ~ 20V
Current - Output (Max): 6A