Produkte > NXP USA INC. > MC17XSF500EK
MC17XSF500EK
MC17XSF500EK NXP USA Inc.
MC17XSF500EK.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 32HSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 5
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 17mOhm
Voltage - Load: 7V ~ 18V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Current - Output (Max): 5.5A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 32-HSOP
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC17XSF500EK NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 32HSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 5, Interface: SPI, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 17mOhm, Voltage - Load: 7V ~ 18V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Current - Output (Max): 5.5A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 32-HSOP, Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Part Status: Obsolete.