Produkte > NXP USA INC. > MC20XS4200BFKR2
MC20XS4200BFKR2
MC20XS4200BFKR2 NXP USA Inc.
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 23PQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
Package / Case: 23-PowerQFN
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 2
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 20mOhm (Max)
Voltage - Load: 8V ~ 36V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V
Current - Output (Max): 3A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 23-PQFN (12x12)
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC20XS4200BFKR2 NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 23PQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer, Package / Case: 23-PowerQFN, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 2, Interface: SPI, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 20mOhm (Max), Voltage - Load: 8V ~ 36V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Current - Output (Max): 3A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 23-PQFN (12x12), Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO.
Weitere Produktangebote MC20XS4200BFKR2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC20XS4200BFKR2 Hersteller : NXP Semiconductors MC20XS4200-1126591.pdf Gate Drivers 24V, Dual 20mOhms