Produkte > NXP USA INC. > MC25XS6300EK
MC25XS6300EK
MC25XS6300EK NXP USA Inc.
MC12XS6D2.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH HIGH SIDE 32HSOP
Packaging: Tube
Features: Status Flag
Package / Case: 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 4
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 25mOhm
Voltage - Load: 7V ~ 18V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Current - Output (Max): 3.8A
Supplier Device Package: 32-HSOP
Fault Protection: Open Load Detect, Over Temperature
Part Status: Obsolete
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC25XS6300EK NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH HIGH SIDE 32HSOP, Packaging: Tube, Features: Status Flag, Package / Case: 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 4, Interface: SPI, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 25mOhm, Voltage - Load: 7V ~ 18V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Current - Output (Max): 3.8A, Supplier Device Package: 32-HSOP, Fault Protection: Open Load Detect, Over Temperature, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote MC25XS6300EK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC25XS6300EK Hersteller : NXP / Freescale MC12XS6D2-1126585.pdf Power Switch ICs - Power Distribution High-Side Switch, 12V, Triple 25mOhm SOIC 32