Produkte > NXP USA INC. > MC35XS3400DHFKR2
MC35XS3400DHFKR2
MC35XS3400DHFKR2 NXP USA Inc.
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:4 24PQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
Package / Case: 24-PowerQFN
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 4
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 35mOhm (Max)
Voltage - Load: 6V ~ 20V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V
Current - Output (Max): 6A
Ratio - Input:Output: 1:4
Supplier Device Package: 24-PQFN (12x12)
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC35XS3400DHFKR2 NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:4 24PQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer, Package / Case: 24-PowerQFN, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 4, Interface: SPI, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 35mOhm (Max), Voltage - Load: 6V ~ 20V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Current - Output (Max): 6A, Ratio - Input:Output: 1:4, Supplier Device Package: 24-PQFN (12x12), Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage, Part Status: Obsolete.