Produkte > NXP USA INC. > MC50XS4200BEK
MC50XS4200BEK
MC50XS4200BEK NXP USA Inc.
MC50XS4200.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 32HSOP
Features: Slew Rate Controlled
Packaging: Bulk
Package / Case: 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 2
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 50mOhm
Voltage - Load: 8V ~ 36V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.3V ~ 5V
Current - Output (Max): 1.2A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 32-HSOP
Fault Protection: Open Load Detect, Over Temperature
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC50XS4200BEK NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 32HSOP, Features: Slew Rate Controlled, Packaging: Bulk, Package / Case: 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 2, Interface: SPI, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 50mOhm, Voltage - Load: 8V ~ 36V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.3V ~ 5V, Current - Output (Max): 1.2A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 32-HSOP, Fault Protection: Open Load Detect, Over Temperature.
Weitere Produktangebote MC50XS4200BEK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC50XS4200BEK Hersteller : NXP / Freescale MC50XS4200-1126841.pdf Gate Drivers High-Side Switch 24V Dual 50mOhms
auf Bestellung 57 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Packaging: Tube
Features: Slew Rate Controlled
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 2
Interface: SPI
Switch Type: General Purpose
Rds On (Typ): 50mOhm
Voltage - Load: 8V ~ 36V
Current - Output (Max): 1.2A