Produkte > NXP USA INC. > MC68331CAG16
MC68331CAG16
MC68331CAG16 NXP USA Inc.
MC68331UM.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: CPU32
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V