Produkte > NXP USA INC. > MC68332GCEH16
MC68332GCEH16
MC68332GCEH16 NXP USA Inc.
MC68332UM_ZIP.zip
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 132-BQFP Bumpered
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: CPU32
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Connectivity: EBI/EMI, SCI, SPI, UART/USART
Peripherals: POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 132-PQFP (24.13x24.13)
Number of I/O: 15
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 336 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC68332GCEH16 NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 132-BQFP Bumpered, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: ROMless, Core Processor: CPU32, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, SCI, SPI, UART/USART, Peripherals: POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 132-PQFP (24.13x24.13), Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC68332GCEH16 Hersteller : FREESCALE MC68332UM_ZIP.zip 32-Bit Modular Microcontroller, 16MHz, 15I/O, 2K-RAM, 4.5V?5.5V, -40?85°C MC68332GCEH16 68332gceh16
Anzahl je Verpackung: 2 Stücke
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MC68332GCEH16 MC68332GCEH16 Hersteller : NXP Semiconductors 960107124271959mc68332um.pdf MCU 32-bit ColdFire RISC ROMLess 5V Automotive AEC-Q100 132-Pin PQFP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
MC68332GCEH16 MC68332GCEH16 Hersteller : NXP Semiconductors MC68332TS.pdf 32-bit Microcontrollers - MCU 32 Bit 16MHz