Produkte > NXP USA INC. > MC68360AI33L
MC68360AI33L
MC68360AI33L NXP USA Inc.
MC68360.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU M683XX 33MHZ 240FQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 240-BFQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 33MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: CPU32+
Voltage - I/O: 5.0V