Produkte > NXP USA INC. > MC68LC302AF16CT
MC68LC302AF16CT
MC68LC302AF16CT NXP USA Inc.
MC68LC302.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU M683XX 16MHZ 100LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: M68000
Voltage - I/O: 5.0V