Produkte > NXP USA INC. > MC8610TPX800GB
MC8610TPX800GB
MC8610TPX800GB NXP USA Inc.
MPC8610.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU MPC86XX 800MHZ 783FCPBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 783-BBGA, FCBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 800MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: PowerPC e600
Voltage - I/O: 1.8V, 2.5V, 3.3V