Produkte > NXP USA INC. > MC8641DTVJ1333JE
MC8641DTVJ1333JE
MC8641DTVJ1333JE NXP USA Inc.
MCP8641%28D%29.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU MPC86XX 1.333GHZ 1023BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 1023-BCBGA, FCCBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 1.333GHz
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: PowerPC e600
Voltage - I/O: 1.8V, 2.5V, 3.3V