MC9S08LC36LH
MC9S08LC36LH Freescale Semiconductor
FSCLS03842-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: IC MCU 8BIT 36KB FLASH 64LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 64-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 40MHz
Program Memory Size: 36KB (36K x 8)
RAM Size: 2.5K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: S08
Data Converters: A/D 2x12b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, SCI, SPI
Peripherals: LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10)
Part Status: Active
Number of I/O: 18
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 49
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC9S08LC36LH Freescale Semiconductor
Description: IC MCU 8BIT 36KB FLASH 64LQFP, Packaging: Bulk, Package / Case: 64-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 40MHz, Program Memory Size: 36KB (36K x 8), RAM Size: 2.5K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: S08, Data Converters: A/D 2x12b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, SCI, SPI, Peripherals: LCD, LVD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10), Part Status: Active, Number of I/O: 18, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 64-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 40MHz
RAM Size: 2.5K x 8
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: S08
Data Converters: A/D 2x12b
Core Size: 8-Bit
Connectivity: I2C, SCI, SPI
Number of I/O: 18
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 49
auf Bestellung 400 Stücke:
Packaging: Tray
Speed: 40MHz