Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > MCF52210CVM80
MCF52210CVM80
MCF52210CVM80 NXP Semiconductors
14523087125360mcf52211.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
MCU 32-bit ColdFire RISC 64KB Flash 3.3V 81-Pin MAP-BGA Tray
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCF52210CVM80 NXP Semiconductors
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 81MAPBGA, Packaging: Bulk, Package / Case: 81-LBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Program Memory Size: 64KB (64K x 8), RAM Size: 16K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: Coldfire V2, Data Converters: A/D 8x12b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, USB OTG, Peripherals: DMA, LVD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 81-MAPBGA (10x10), Part Status: Active, Number of I/O: 55, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 81-LBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: Coldfire V2
Data Converters: A/D 8x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V