Produkte > NXP > MCF5232CVM150
MCF5232CVM150 NXP
MCF523x.pdf
Hersteller: NXP
Category: Microchip Microprocessors
Description: IC: ARM microprocessor; ColdFire; SMD; Core: 32-bit
Kind of core: 32-bit
Type of integrated circuit: ARM microprocessor
Kind of architecture: ColdFire
Interface: I2C; SPI
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCF5232CVM150 NXP
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 196-LBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 150MHz, RAM Size: 64K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: ROMless, Core Processor: Coldfire V2, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4V ~ 1.6V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: DMA, WDT, Supplier Device Package: 196-LBGA (15x15), Number of I/O: 97, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote MCF5232CVM150
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tray
Package / Case: 196-LBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 150MHz
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: Coldfire V2
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4V ~ 1.6V