Produkte > NXP (VIA ROCHESTER) > MCF5272CVF66
MCF5272CVF66
MCF5272CVF66 NXP (VIA ROCHESTER)
38220.pdf
Hersteller: NXP (VIA ROCHESTER)
Description: NXP (VIA ROCHESTER) - MCF5272CVF66 - RISC MICROPROCESSOR, 32-BIT
tariffCode: 85423190
productTraceability: No
rohsCompliant: NO
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: NO
usEccn: 3A991.a.2
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 504 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCF5272CVF66 NXP (VIA ROCHESTER)
Description: IC MCU 32BIT 16KB ROM 196MAPBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 196-LBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 66MHz, Program Memory Size: 16KB (4K x 32), RAM Size: 1K x 32, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: ROM, Core Processor: Coldfire V2, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB, Peripherals: DMA, WDT, Supplier Device Package: 196-LBGA (15x15), Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote MCF5272CVF66
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCF5272CVF66 Hersteller : FREESCALE MCF5272UM.pdf
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tray
Package / Case: 196-LBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Program Memory Size: 16KB (4K x 32)
RAM Size: 1K x 32
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: ROM
Core Processor: Coldfire V2
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V