Produkte > NXP USA INC. > MCF53014CMJ240J
MCF53014CMJ240J
MCF53014CMJ240J NXP USA Inc.
MCF53010-17.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 256-LBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 240MHz
RAM Size: 128K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: Coldfire V3
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 3.6V