Produkte > NXP USA INC. > MCF5407CAI162
MCF5407CAI162
MCF5407CAI162 NXP USA Inc.
MCF5407.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 208FQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 208-BFQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 162MHz
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: Coldfire V4
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.65V ~ 3.6V