Produkte > NXP USA INC. > MCIMX27VOP4AR2
MCIMX27VOP4AR2
MCIMX27VOP4AR2 NXP USA Inc.
MCIMX27EC.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU I.MX27 400MHZ 404LFBGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 404-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 400MHz
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM926EJ-S
Voltage - I/O: 2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V