Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > MCIMX6S5DVM10AD
MCIMX6S5DVM10AD
MCIMX6S5DVM10AD NXP Semiconductors
IMX6SDLCEC.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Processors - Application Specialised i.MX 6S ROM Perf Enhan
auf Bestellung 304 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCIMX6S5DVM10AD NXP Semiconductors
Description: IC MPU I.MX6S 1.0GHZ 624MAPBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 624-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 1.0GHz, Operating Temperature: 0°C ~ 95°C (TJ), Core Processor: ARM® Cortex®-A9, Voltage - I/O: 1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V, Supplier Device Package: 624-MAPBGA (21x21), Ethernet: 10/100/1000Mbps (1), USB: USB 2.0 + PHY (4), Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 32-Bit, Co-Processors/DSP: Multimedia; NEON™ SIMD, RAM Controllers: LPDDR2, LVDDR3, DDR3, Graphics Acceleration: Yes, Display & Interface Controllers: Keypad, LCD, Security Features: ARM TZ, Boot Security, Cryptography, RTIC, Secure Fusebox, Secure JTAG, Secure Memory, Secure RTC, Tamper Detection, Additional Interfaces: CAN, I2C, I2S, MMC/SD/SDIO, SAI, SPI, SSI, UART.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCIMX6S5DVM10AD Hersteller : NXP IMX6SDLIEC.pdf Category: Microchip Microprocessors
Description: IC: ARM microprocessor; ARM; SMD; 96kBROM; Core: 32-bit
Type of integrated circuit: ARM microprocessor
Interface: CAN; I2C; I2S; MMC; SDIO; SPI
Kind of architecture: ARM
Operating temperature: 0...95°C
Mounting: SMD
Memory: 96kB ROM
Kind of core: 32-bit
auf Bestellung 140 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 60
MCIMX6S5DVM10AD MCIMX6S5DVM10AD Hersteller : NXP USA Inc. IMX6SDLIEC.pdf Description: IC MPU I.MX6S 1.0GHZ 624MAPBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 624-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 1.0GHz
Operating Temperature: 0°C ~ 95°C (TJ)
Core Processor: ARM® Cortex®-A9
Voltage - I/O: 1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V