Produkte > NXP USA INC. > MCIMX6S5EVM10AB
MCIMX6S5EVM10AB
MCIMX6S5EVM10AB NXP USA Inc.
IMX6SDLCEC.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU I.MX6S 1.0GHZ 624MAPBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 624-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 1.0GHz
Operating Temperature: -20°C ~ 105°C (TJ)
Core Processor: ARM® Cortex®-A9
Voltage - I/O: 1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V