Produkte > NXP USA INC. > MCIMX6U5DVM10ADR
MCIMX6U5DVM10ADR
MCIMX6U5DVM10ADR NXP USA Inc.
IMX6SDLCEC.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU I.MX6DL 1.0GHZ 624MAPBGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 624-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 1.0GHz
Operating Temperature: 0°C ~ 95°C (TJ)
Core Processor: ARM® Cortex®-A9
Voltage - I/O: 1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V
Supplier Device Package: 624-MAPBGA (21x21)
Ethernet: 10/100/1000Mbps (1)
USB: USB 2.0 + PHY (4)
Number of Cores/Bus Width: 2 Core, 32-Bit
Co-Processors/DSP: Multimedia; NEON™ SIMD
RAM Controllers: LPDDR2, LVDDR3, DDR3
Graphics Acceleration: Yes
Display & Interface Controllers: Keypad, LCD
Additional Interfaces: CAN, I2C, I2S, MMC/SD/SDIO, SAI, SPI, SSI, UART
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCIMX6U5DVM10ADR NXP USA Inc.
Description: IC MPU I.MX6DL 1.0GHZ 624MAPBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 624-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 1.0GHz, Operating Temperature: 0°C ~ 95°C (TJ), Core Processor: ARM® Cortex®-A9, Voltage - I/O: 1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V, Supplier Device Package: 624-MAPBGA (21x21), Ethernet: 10/100/1000Mbps (1), USB: USB 2.0 + PHY (4), Number of Cores/Bus Width: 2 Core, 32-Bit, Co-Processors/DSP: Multimedia; NEON™ SIMD, RAM Controllers: LPDDR2, LVDDR3, DDR3, Graphics Acceleration: Yes, Display & Interface Controllers: Keypad, LCD, Security Features: ARM TZ, Boot Security, Cryptography, RTIC, Secure Fusebox, Secure JTAG, Secure Memory, Secure RTC, Tamper Detection, Additional Interfaces: CAN, I2C, I2S, MMC/SD/SDIO, SAI, SPI, SSI, UART.
Weitere Produktangebote MCIMX6U5DVM10ADR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCIMX6U5DVM10ADR MCIMX6U5DVM10ADR Hersteller : NXP USA Inc. IMX6SDLCEC.pdf Description: IC MPU I.MX6DL 1.0GHZ 624MAPBGA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 624-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 1.0GHz
Ethernet: 10/100/1000Mbps (1)
USB: USB 2.0 + PHY (4)
Graphics Acceleration: Yes
Produkt ist nicht verfügbar
MCIMX6U5DVM10ADR MCIMX6U5DVM10ADR Hersteller : NXP / Freescale IMX6SDLCEC-1126170.pdf Processors - Application Specialised i.MX 6 series 32-bit MPU, Dual ARM Cortex-A9 core, 1GHz, MAPBGA 624