Produkte > NXP / FREESCALE > MCIMX7D5EVM10SC
MCIMX7D5EVM10SC
MCIMX7D5EVM10SC NXP / Freescale
IMX7SCEC-1126107.pdf
Hersteller: NXP / Freescale
auf Bestellung 1799 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCIMX7D5EVM10SC NXP / Freescale
Description: IC MPU I.MX7D 1.0GHZ 541MAPBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 541-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 1.0GHz, Operating Temperature: -20°C ~ 105°C (TJ), Core Processor: ARM® Cortex®-A7, ARM® Cortex®-M4, Voltage - I/O: 1.8V, 3.3V, Supplier Device Package: 541-MAPBGA (19x19), Ethernet: 10/100/1000Mbps (2), USB: USB 2.0 + PHY (1), USB 2.0 OTG + PHY (2), Number of Cores/Bus Width: 2 Core, 32-Bit, Co-Processors/DSP: Multimedia; NEON™ MPE, RAM Controllers: LPDDR2, LPDDR3, DDR3, DDR3L, Graphics Acceleration: No, Display & Interface Controllers: Keypad, LCD, MIPI, Security Features: A-HAB, ARM TZ, CAAM, CSU, SJC, SNVS, Additional Interfaces: AC'97, CAN, eCSPI, I2C, I2S, MMC/SD/SDIO, PCIe, QSPI, SAI, UART.
Weitere Produktangebote MCIMX7D5EVM10SC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCIMX7D5EVM10SC MCIMX7D5EVM10SC Hersteller : NXP USA Inc. Description: IC MPU I.MX7D 1.0GHZ 541MAPBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 541-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 1.0GHz
Operating Temperature: -20°C ~ 105°C (TJ)
Core Processor: ARM® Cortex®-A7, ARM® Cortex®-M4
Voltage - I/O: 1.8V, 3.3V