Produkte > SUNON FANS > MF40100V1-1000U-G99
MF40100V1-1000U-G99
MF40100V1-1000U-G99 Sunon Fans
MF40100V1-1000U-G99-D04192820G-00-0_Ref.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 40X10MM VAPO 5VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 7000 RPM
Air Flow: 8.0 CFM (0.224m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.035 lb (15.88 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 27.3dB(A)
Static Pressure: 0.190 in H2O (47.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 680 mW
auf Bestellung 3535 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MF40100V1-1000U-G99 Sunon Fans
Category: DC5V Fans, Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 40x40x10mm; 13.52m3/h; 27.3dBA; Vapo; 7000rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 5V DC, Operating voltage: 3.5...6V DC, Fan dimensions: 40x40x10mm, Power consumption: 0.83W, Current rating: 0.138A, Fan efficiency: 13.52m3/h, Noise level: 27.3dBA, Kind of Bearing: Vapo, Signal output: F type, Rotational rate/speed: 7000rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x3, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 4.83mm H2O, Wire size: 26AWG, Related items: SR4-15.5.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 849 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
MF40100V1-1000U-G99 (MF40100V1-G99-A)
Produktcode: 166929
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Gehäuse, Halter, Montage- und Installationselemente > Lüfter und Zubehör
Produkt ist nicht verfügbar
MF40100V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon Fan MF40100V1-1000U-G99-D04192820G-00-0_Ref.pdf Вентилятор DC; осевой; 5ВDC; 40x40x10мм; 13,52м3/ч; 27,3дБА; Vapo Група товару: Вентилятори та Управління тепловими режимами Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
MF40100V1-1000U-G99 MF40100V1-1000U-G99 Hersteller : Sunon MF40100V1_1000U_G99_D04192820G_00_0_Ref.pdf DC Fans Axial Fan, 40x40x10mm, 5VDC, 8CFM, 0.19"H2O, Vapo, 3x Wire, Auto Restart, Tach
Description: Fan: DC; axial; 5VDC; 40x40x10mm; 13.52m3/h; 27.3dBA; Vapo; 7000rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 5V DC
Operating voltage: 3.5...6V DC
Fan dimensions: 40x40x10mm
Power consumption: 0.83W
Current rating: 0.138A
Fan efficiency: 13.52m3/h
Noise level: 27.3dBA
Kind of Bearing: Vapo
Signal output: F type
Rotational rate/speed: 7000rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Insulation class: A
Leads: leads x3
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 4.83mm H2O