Produkte > NXP USA INC. > MKL36Z256VLL4R
MKL36Z256VLL4R
MKL36Z256VLL4R NXP USA Inc.
KL36P121M48SF4.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 48MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M0+
Data Converters: A/D - 16bit; D/A - 12bit
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.71V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14)
Part Status: Active
Number of I/O: 84
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MKL36Z256VLL4R NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 100-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 48MHz, Program Memory Size: 256KB (256K x 8), RAM Size: 32K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M0+, Data Converters: A/D - 16bit; D/A - 12bit, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.71V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, LINbus, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, LVD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14), Part Status: Active, Number of I/O: 84, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 48MHz
RAM Size: 32K x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Size: 32-Bit