Produkte > NXP USA INC. > MPC5123YVY400B
MPC5123YVY400B
MPC5123YVY400B NXP USA Inc.
MPC5121E.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 516FPBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 516-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 400MHz
RAM Size: 128K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: e300
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 3.6V