MPC564CZP40
MPC564CZP40 NXP Semiconductors
434475305700975mpc561rm.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
MCU 32-bit PowerPC RISC 512KB Flash 2.6V/5V Automotive 388-Pin BGA Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC564CZP40 NXP Semiconductors
Description: IC MCU 32BIT 512KB FLASH 388PBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 388-BBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 40MHz, Program Memory Size: 512KB (512K x 8), RAM Size: 32K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: PowerPC, Data Converters: A/D 32x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.5V ~ 2.7V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI, UART/USART, Peripherals: POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 388-PBGA (27x27), Number of I/O: 56, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote MPC564CZP40
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tray
Package / Case: 388-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 40MHz
Program Memory Size: 512KB (512K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: PowerPC
Data Converters: A/D 32x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.5V ~ 2.7V