Produkte > NXP USA INC. > MPC565MVR56
MPC565MVR56
MPC565MVR56 NXP USA Inc.
MPC565PB.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT 1MB FLASH 388PBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 388-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 56MHz
Program Memory Size: 1MB (1M x 8)
RAM Size: 36K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: PowerPC
Data Converters: A/D 40x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.5V ~ 2.7V