Produkte > NXP USA INC. > MPC755BPX350LE
MPC755BPX350LE
MPC755BPX350LE NXP USA Inc.
MPC755EC.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU MPC7XX 350MHZ 360FCPBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 360-BBGA, FCBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 350MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: PowerPC
Voltage - I/O: 2.5V, 3.3V